Jiri Kollert – klavírísta

portrait of Eduard Kollert
portrait of Eduard Kollert

Eduard Kollert housle

narozený v říjnu 2002

Po koncertu mistra Josefa Suka s otcem se rozhodl hrát na housle a klavír. V necelých 7 letech se začal učit v Hudební škole hl. m. Prahy na housle a zároveň na klavír u svých rodičů.

Již po dvou letech hrál s velkým úspěchem s PKF-Prague Philharmonia houslový koncert J. S. Bacha a klavírní koncert L. van Beethovena během jednoho večera. Následovalo pozvání španělské královské rodiny k vystoupení v Paláci El Pardo v Madridu se sólovým programem pro klavír i pro housle. Poté začal být zván k vystoupením na evropských festivalech v Německu, Švýcarsku, Rakousku, v Rusku atd.

Eduard je laureátem cen řady prestižních mezinárodních soutěží. Jsou mezi nimi např. Mezinárodní soutěž mladých houslistů Wieniawského a Lipinského v Polsku, TV soutěž „Louskáček“ v Rusku nebo Mezinárodní soutěž Čajkovského pro mladé hudebníky 2017 a další.

Maestro Spivakov pozval Eduarda k vystoupení na slavnostním závěrečném koncertu festivalu "Moscow meets friends". Brzy poté absolvoval turné po Rusku s moskevským komorním orchestrem „Seasons“.

V nedávné době zahajoval festival Mladá Praha v Dvořákově síni Rudolfina, vystoupil na festivalu B. Martinů na koncertě ve spolupráci s festivalem Pražské jaro, také hrál Prokofjevův 2. houslový koncert s PKF-Prague Philharmonia.

Eduard je zván jako host do programů o klasické hudbě a hudebnících na stanici Vltava Českého rozhlasu.