Jiří Kollert – klavírista

Hudebních rozhledy -  recitál v Dvořákově síni Rudolfina

Jiří Kollert v Rudolfinu

...zralá umělecká osobnost s vlastním názorem na interpretovaná díla. Jistě se nebudu mýlit, když řeknu, že tento mladý umělec je na prahu výrazné světové kariéry.

Zdůrazňovat u umělců jeho formátu technickou brilanci je téměř zbytečné. Rozumí se sama sebou. Kollert je velice temperamentní pianista, jeho až výbušný temperament se však střídá s hlubokým lyrickým ponorem do skladby. Tím se jeho hra stává trvale poutavá a interpretace naprosto přesvědčivá.

Z Kollertovy ohromně barevné a zaujaté hry se na posluchače přenášel pocit naprostého souznění s každou frází, s každým tónem skladby. Neslyšel jsem dosud zaujatější a výmluvnější interpretaci...

Posluchači to až bralo dech. ...zažili opravdu mimořádný večer.

Petr Pokorný


Kritika v Hudebních rozhledech na recitál v rámci festivalu Pražské jaro

Pražské jaro

Charismatickým pianistou bychom mohli nazvat Jiřího Kollerta. ...Umělec disponuje lehkou, zřetelnou technikou. Vše je elegantní, učesané, s vycizelovaným smyslem pro styl i poetiku tlumočeného díla.

Ivan Ruml


Kritika v magazínu Hudební život na vystoupení se Slovenskou filharmonií

Vklad Jiřího Kollerta byl perličkou 50. koncertní sezóny. ...Kollert si s Prokofjevovým mladickým dílem pohrával, vychutnával každý okamžik a umožnil ho tak vychutnat i mně. Byla to skutečná hudebnická radost, čistá, ryzí, povzbuzující radost. Takových chvil bych si při vší skromnosti přál víc…

Igor Javorský